szybki kontakt

Karol Gurtowski – Account Manager

530 546 511

karol.gurtowski@trecom.pl

Aktualności

 

Chmury elementem ewolucji cyfrowego biznesu

24 października 2016

Bieżący rok jest kolejnym okresem dynamicznego wzrostu rynku usług opartych o rozwiązania chmurowe. Jak prognozuje IDC na koniec grudnia będzie on warty 213 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 30 procent.

Potencjał rozwojowy jest ciągle bardzo duży, udział chmur obliczeniowych w całkowitej wartości rynku IT w Polsce jest obecnie dwukrotnie niższy niż wskaźniki światowe. W modelu chmurowym oferowane są głównie aplikacje (SaaS), dostęp do infrastruktury (IaaS) oraz platformy (PaaS). Co warte odnotowania, badania PMR pokazują, że skłonność do skorzystania z chmury nie zależy od wielkości firmy czy branży, a głownie od świadomości osób odpowiedzialnych za IT po stronie Klienta.

Głównym motorem napędowym wzrostu wartości rynku chmurowego są firmy z sektora MŚP, które doceniają zalety chmury publicznej, dzięki której mogąc dowolnie skalować wykorzystywane zasoby do aktualnych potrzeb. Duża liczba potencjalnych klientów kompensuje relatywnie niewielkie jednostkowe wykorzystanie zasobów.

wykres

Ogromna ilość generowanych przez systemy danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane w toku działalności operacyjnej informacje. Rozwiązania chmurowe dobrze adresują te potrzeby, także w podejściu hybrydowym, które jest warte rozważenia w przypadku organizacji dysponujących obecnie już rozbudowaną infrastrukturą.

Duże organizacje które wprowadzają rozwiązania chmurowe wkomponowują je w obecną infrastrukturę, tworząc model hybrydowy. Według badań IPSOS, zrealizowanych dla Intela, 26% polskich przedsiębiorstw wybiera połączenie chmury publicznej i prywatnej. Takie podejście pozwala znacząco zwiększyć wydajność i eliminuje konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych, zachowując jednocześnie możliwość przechowywania wrażliwych danych w strukturach lokalnych, co ma wpływ na ich bezpieczeństwo oraz dostępność dla użytkowników i aplikacji wspierających ich pracę.

Niewątpliwie przed rozwiązaniami chmurowymi rysuje się jasna przyszłość, dostawcy usług są coraz lepiej przygotowani do oferowania rozwiązań dobrze dopasowanych do potrzeb klientów, z drugiej strony przedsiębiorstwa odchodzą od tradycyjnego modelu utrzymywania systemów informatycznych tylko w oparciu o własną infrastrukturę sprzętową.

Napisz do nas,
a my skontaktujemy się z Tobą.

zgodaAkceptuję warunki polityki prywatności


Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez Trecom Sp. z o.o. z siedzibą w 02-908 Warszawa. ul. Czyżewska 10 oraz przyjmuję do wiadomości, że firma Trecom Sp. z o.o. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez firmę Trecom Sp. z o.o., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Firma Trecom Poznań oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto NetwFirma Trecom Poznań oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto Networks – platformy bezpieczeństwa nowej generacji.orks – platformy bezpieczeństwa nowej generacji.

 

Bieżący rok jest kolejnym okresem dynamicznego wzrostu rynku usług opartych o rozwiązania chmurowe. Jak prognozuje IDC na koniec grudnia będzie on warty 213 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 30 procent.

 

2017 rok to czas, kiedy rewolucję przechodzą kasy fiskalne, a dokładniej zasady, na jakich firmy zobowiązane są do wydawania paragonów potwierdzających sprzedaż towarów oraz usług.