szybki kontakt

Karol Gurtowski – Account Manager

530 546 511

karol.gurtowski@trecom.pl

Aktualności

 

Partnerstwo Trecom z eSecure – nowa jakość na rynku cyberbezpieczeństwa

20 września 2017

Firma Trecom, ekspert w dziedzinie wsparcia firm w obszarze IT, została autoryzowanym partnerem spółki eSecure. Współpraca polskich przedsiębiorstw zaowocowała nowatorskim rozwiązaniem. Trecom, w oparciu o specjalistyczne narzędzia eSecure, wprowadza na rynek nową usługę – Security Operation Center 24/7.

Coraz więcej przedsiębiorstw odczuwa potrzebę zintegrowania informacji o zagrożeniach oraz o incydentach i wykorzystania ich do zbudowania szczelnego systemu bezpieczeństwa. Posiadanie takiego centrum wiedzy ma służyć doskonaleniu posiadanych zabezpieczeń, skuteczniejszemu unikaniu zagrożeń oraz lepszemu zdefiniowaniu ryzyka biznesowego. Wobec rosnącej liczby różnego typu incydentów coraz istotniejsza staje się możliwość błyskawicznego nadawania priorytetów, zwłaszcza w przypadku wielu jednoczesnych ataków. Sprostanie tym oczekiwaniom wymaga zastosowania nowoczesnych narzędzi i najlepszych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa IT.

Złożoność współczesnych systemów bezpieczeństwa sprawia, że obsługa incydentów, ich raportowanie i ocena, a także skuteczne przeciwdziałanie, wymaga połączenia wiedzy z zakresu IT oraz wiedzy biznesowej. Zarządzanie bezpieczeństwem nie może się dziś obejść bez zastosowania odpowiednich narzędzi. Dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo z firmą eSecure, która dysponuje własnym rozwiązaniem klasy GRC (Governance, Risk and Compliance). Dzięki jego zastosowaniu stajemy się usługodawcą, który zapewnia nie tylko ciągłość działania i bezpieczeństwo danych, ale bierze też aktywny udział w doskonaleniu firmowego systemu zabezpieczeń ‑ mówi Tomasz Szymański, Członek Zarządu firmy Trecom.

Firma Trecom od kilkunastu lat świadczy całodobowe usługi monitoringu sieci, obsługi incydentów oraz kompleksowej obsługi zgłoszeń użytkowników. Z jej kompetencji w zakresie monitorowania sieci (Network Operation Center) korzysta wiele międzynarodowych firm z różnych branż. Od kilku lat świadczy nieprzerwanie usługę Service Desk 24/7 dla największej sieci restauracji fast food w Polsce. Trecom stale rozwija swoją ofertę i obecnie wprowadza nową usługę: Trecom Security Operation Center 24/7.

Zauważyliśmy, że Trecom w ostatnich latach mocno rozwija się w obszarze bezpieczeństwa. Cieszymy się, że firma podjęła decyzje o zbudowaniu kompetencji w zakresie SecureVisio, jak również wdrożenia naszego rozwiązania w celach komercyjnych i wykorzystania jego funkcjonalności do zarządzania incydentami i podatnościami w swoich spółkach. Myślę, że to wartościowe dla Trecom, ale i ich Klientów, którzy mogą udać się na wizytę referencyjną. Cieszy nas, że w oparciu o naszą technologię Trecom uruchomi jeszcze w 2017 roku usługę Security Operation Center 24/7. Opłata miesięczna i szybka dostępność na pewno otworzy drzwi do wielu Klientów, zaintrygowanych dostępnością tak zaawansowanych rozwiązań w rozsądnych cenach. Życzymy powodzenia i na pewno będziemy wspierać te działania jako producent – mówi Ewa Pasewicz, Wiceprezes Zarządu firmy eSecure.

Usługa Trecom Security Operation Center 24/7 będzie świadczona w modelu abonamentowym. Jest skierowana do firm, które potrzebują eksperckiego wsparcia nie tylko w zakresie obsługi incydentów, ale chcą budować optymalny system bezpieczeństwa w oparciu o elastyczne raporty z kontekstem biznesowym, wzorcowe scenariusze i dobre praktyki bezpieczeństwa. Atrakcyjność oferty Trecom polega na uzyskaniu dostępu do specjalistycznego zespołu inżynierów w formie skalowalnej usługi, wolnej od nakładów inwestycyjnych i długotrwałych procesów wdrożeniowych.

Napisz do nas,
a my skontaktujemy się z Tobą.

zgodaAkceptuję warunki polityki prywatności


Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez Trecom Sp. z o.o. z siedzibą w 02-908 Warszawa. ul. Czyżewska 10 oraz przyjmuję do wiadomości, że firma Trecom Sp. z o.o. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez firmę Trecom Sp. z o.o., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Firma Trecom Poznań oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto NetwFirma Trecom Poznań oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto Networks – platformy bezpieczeństwa nowej generacji.orks – platformy bezpieczeństwa nowej generacji.

 

Bieżący rok jest kolejnym okresem dynamicznego wzrostu rynku usług opartych o rozwiązania chmurowe. Jak prognozuje IDC na koniec grudnia będzie on warty 213 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 30 procent.

 

2017 rok to czas, kiedy rewolucję przechodzą kasy fiskalne, a dokładniej zasady, na jakich firmy zobowiązane są do wydawania paragonów potwierdzających sprzedaż towarów oraz usług.